تبلیغات
جهان ابدیت
تمام این اقدامات پنهانی و غیرعلنی اسرائیل علیه ایران سبب شده تا بسیاری مجموعه این اقدامات را آغاز یك جنگ سایبری از سوی این رژیم علیه تهران بدانند. چنان كه سازمان‌های اطلاعاتی ایالات متحده آمریكا در گزارش‌های خود سخن از شروع جنگ پنهان بین ایران و اسرائیل گفته‌‌اند. این گزارش‌ها می‌گوید كه اسرائیل برای حمله مستقیم نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران جنگی مخفیانه علیه این كشور ترتیب داده است. طبق این گزارش‌ها عملیاتی خرابكارانه در جهت برخورد با آنچه پروژه‌های تسلیحات هسته‌ای ایران عنوان شده در حال انجام است. روزنامه دیلی تلگراف مهم‌ترین عنصر این جنگ پنهان را پروژه «سربریدن» نام نهاده است. به نوشته این روزنامه در این پروژه ترور شخصیت‌‌های برجسته در زمینه پروژه‌ها و برنامه‌‌های هسته‌ای ایران در دستور كار است.

در این زمینه نیز آمریكا و رژیم صهیونیستی با همكاری تنگاتنگ با یكدیگر بر 2 مورد تمركز كرده‌‌اند؛ یكی از این دو عنصر تخریب دارایی‌‌ها و سرمایه‌هایی كه در ارتباط با برنامه‌‌های هسته‌ای هستند و هزینه آنها را تامین می‌‌كنند و دیگری تخریب اشخاص یا كشورهایی كه ایران را در پیشبرد این امر یاری می‌‌رسانند.

تمركز رژیم صهیونیستی روی این مساله صرفاً به گمانه زنی رسانه‌ای و گزارش‌های اطلاعاتی نهادهای دیگر محدود نشده، بلكه مورد اذعان و اعتراف مقامات این كشور نیز قرار گرفته است. مئیرداگان، رئیس سازمان موساد كه ماه گذشته پس از 8 سال جای خود را به تامیر پاردو داد، همواره از طرح جنگ پنهان دفاع كرده و آن را دستاورد دوران ریاست خود می‌داند. ترور دانشمندان هسته‌ای نظیر اردشیر حسن‌پور، مسعود علی‌محمدی، مجید شهریاری و فریدون عباسی دوانی وجه متمایز این طرح بوده است.

البته پیش از اسرائیل كشورهای غربی نظیر آمریكا و انگلیس رویكردشان در قبال گروهك‌های تروریستی كه به اقدامات خرابكارانه علیه ایران اقدام می‌كنند، همراه با حمایت‌های مالی و سیاسی وسیع بوده است. بازخوانی موضع گیری‌های این كشورها در قبال اقدامات تروریستی گروهك‌هایی چون منافقین، جندالله، پژاك، تندر و... نشان می‌دهد كه این جنایت‌ها همواره با استقبال آنان همراه شده است؛ گستره این استقبال هم همواره طیف وسیعی از بسته‌های حمایتی و پشتیبانی مالی و تسلیحاتی و رسانه‌ای و سیاسی را شامل می‌شده است. در یك نمونه آن و در نوامبر 2007 برای اولین بار دادگاهی در انگلیس با این ادعا كه گروهك منافقین از سال 2001 تاكنون فعالیت تروریستی نداشته نام آن را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج كرد. بدنبال آن نیز در اكتبر 2009 چنین حكمی از سوی دادگاه اتحادیه اروپا به تبعیت از انگلیس صادر شد؛ با این حكم مصادره اموال این سازمان تروریستی در اروپا به حالت تعلیق درآمد. البته انگلیس علاوه بر حمایت و تامین مالی از گروه‌های تروریستی اقدام به انجام عملیات جاسوسی و تروریستی در ایران نیز می‌كند. چنانكه چندی پیش رئیس سازمان ضدجاسوسی انگلیس اعلام كرده بود كه این سازمان در حال انجام عملیات جاسوسی با هدف توقف برنامه هسته‌ای ایران است. چند هفته پس از اظهارات جان سائرز، رئیس سازمان 6 MI انگلیس، 2 تن از دانشمندان هسته‌ای ایران ترور شدند كه تهران مسوولیت آن را متوجه آمریكا، اسرائیل و البته انگلیس دانست.

با این همه و با وجود متمایز كردن و برجسته‌سازی این اقدامات، اما موفقیت و كسب دستاوردهای رژیم صهیونیستی در جنگ سایبری علیه ایران با تردیدهای زیادی همراه شده است. چنان كه وینس كاناسترارو، مسوول سابق بخش ضد ترور سازمان سیا سودمند بودن عملیات ضدایرانی از سوی اسرائیل را مورد شك قرار داده و گفته است كه شما نمی‌توانید اهداف سیاست ‌خارجی را از طریق عملیات مخفی انجام دهید. شما نمی‌‌توانید با جدا كردن مردم از هم امیدوار باشید كه این جریان بر توانایی هسته‌ای ایران تاثیر بگذارد.

موساد سازمانی اطلاعاتی باسابقه بالا و فعالیت به‌صورت سلولی است و كشف یك سلول به كشف بقیه سلول‌ها منجر نمی‌شود اما دستگیری شبكه‌ای از جاسوسان آن توسط ایران ‌ نشان‌‌دهنده نفوذ جمهوری اسلامی در مغز موساد است

با وجود این رژیم صهیونیستی در دامنه نرم این جنگ پنهان اطلاعاتی، روی به ارتباط برقرار كردن با برخی از افراد داخل كشور تحت عنوان پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی آورده است. گفته می‌شود بر این مبنا پروژه‌ای موسوم به «براین دراین» در سازمان اطلاعات اسرائیل تعریف شده است كه بر اساس آن با دانشمندان ایرانی و شماری از درجه‌‌داران ارشد نظامی ایرانی از طریق تماس با نزدیكانشان در خارج در از كشور و شهرهایی نظیر لس‌آنجلس، دبی، پاریس و تورنتو تماس برقرار می‌‌شود. البته در این پروژه نیز سیا همراه و همكار موساد است و با تهیه فهرستی از اسامی افرادی كه قابلیت همكاری دارند، شرایط عزیمت آنها را به خارج از كشور فراهم می‌‌كند.

در كنار این مساله، نهادهای بین‌المللی مانند شورای حكام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای امنیت سازمان ملل متحد تحت نفوذ آمریكا و متحدان اروپایی‌اش نیز به نوعی به یكی از اهرم‌های تسهیل‌كننده این نبرد سایبری برای رژیم صهیونیستی تبدیل شده‌اند. انتشار فهرست دانشمندان هسته‌ای ایران از سوی شورای امنیت در قالب قطعنامه‌های تحریمی، توانسته است برای شناسایی شخصیت‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران توسط اسرائیل راهگشا باشد. گنجاندن نام دانشمندانی چون فریدون عباسی دوانی در قطعنامه 1747 شورای امنیت باعث شده تا این لیست تحریم شورای امنیت به لیست ترور رژیم صهیونیستی تبدیل شود. این مساله را تلویحا خود مقامات صهیونیستی نیز می‌پذیرند. چنان كه در روز 27 نوامبر 2010 كه شهید مجید شهریاری و فریدون عباسی ترور شدند، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اعلام كرد كه مئیر داگان پس از 8 سال مدیریت و فعالیت در سازمان جاسوسی اسرائیل موساد و انجام عملیات ویژه علیه ایران بركنار شد. همان روز نیز روزنامه معاریو چاپ تل آویو با اشاره به ترور 2 دانشمند هسته‌ای ایران در خیابان‌های تهران نوشت: آخرین شلیك داگان.

این سكوت و ادبیات معنادار مقامات صهیونیستی را البته مقامات ایرانی به معنای مباشرت و مشاركت آنان در چنین ترورهایی می‌دانند. چنان كه عصر همان روز محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در یك كنفرانس مطبوعاتی به صراحت اعلام كرد كه بدون شك رژیم صهیونیستی و كشورهای غربی در این حمله تروریستی دست دارند.آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

تبلیغات

ADS

نظرسنجی

نظر شما راجعب این وبلاگ:

درباره ماایجاد کننده وبلاگ : zzz zzzz


امکانات