تبلیغات
جهان ابدیت
رژیم صهیونیستی علیه ایران مطرح شده است. در این چارچوب روزنامه دیلی تلگراف نوشت كه یك واحد حملات سایبری در ارتش اسرائیل مستقر در صحرای نقب در نزدیكی تاسیسات هسته‌ای دیمونا احتمالا كرم اینترنتی استاكس نت را به هدف تخریب و ایجاد مانع در برنامه‌های هسته‌ای ایران تولید كرده است. این روزنامه می‌نویسد كه احتمالا واحد اطلاعاتی 8200 ارتش اسرائیل، ویروس استاكس نت را به هدف تخریب و ایجاد اختلال در فعالیت‌های هسته‌ای ایران وارد سیستم رایانه‌ای نیروگاه اتمی بوشهر كرده است. اسرائیل چند سالی است كه در برنامه یونیت 8200 یا عملیات جنگ سایبری، سرمایه‌گذاری كرده است.

این گزارش كه البته از خروجی دیگر رسانه‌ها نیز تكرار و با تكذیب رژیم صهیونیستی نیز مواجه نشد، گمانه‌ها را درباره دست داشتن این كشور در تهاجم استاكس نتی علیه ایران افزایش داد. این كشاندن و گشودن مواجهه با برنامه هسته‌ای ایران از تحریم به ترور و تخریب نشان از شكل‌گیری فضایی جدید از تقابل ایران و رژیم صهیونیستی دارد. اسرائیل كه همواره با توجیهاتی مخالف سرسخت برنامه هسته‌ای ایران بوده است، با آگاهی از هزینه‌های تصاعدی نبرد فیزیكی روی به نبرد سایبری علیه ایران آورده است. ضرورت‌های این مهم نیز در اظهارنظرهای مقامات تل‌آویو بارها تكرار شده است. چنان كه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم هم‌راستا با این پروژه، به مقامات آمریكا ‌‌توصیه كرده بود كه برای از بین بردن مشروعیت حاكمیت در ایران از سایت‌های اجتماعی استفاده كرده و با ارائه اطلاعات خاص آشوب‌های داخلی را هدایت كنند.

در این چارچوب و از ابتدای سال گذشته نیز حملاتی در قالب جنگ سایبری علیه تاسیسات هسته‌ای ایران در بوشهر و نطنز صورت گرفته است كه شناخته‌شده‌ترین نمونه آن ویروس استاكس نت است. ویروس استاكس نت محرك‌های ساخت شركت زیمنس را كه سرعتی در حدود 807 تا 1210 هرتز داشته‌‌اند، هدف قرار داده است. این محرك‌‌ها جزئی از هزاران دستگاه سانتریفیوژی است كه عملیات غنی‌‌سازی اورانیوم در نیروگاه‌ هسته‌ای نطنز را انجام می‌‌دهند. هدف نهایی ویروس‌ استاكس نت تخریب در نیروگاه بوشهر و نطنز و اختلال در فعالیت‌‌های هسته‌ای ایران بود.

این تنها اقدام سایبری رژیم اشغالگر قدس علیه ایران نبوده است؛ چنان كه برخی گزارش‌ها نیز حكایت از پروژه‌ای مشابه استاكس نت برای تولید كرمی جهت حمله سایبری به سامانه دفاع هوایی ایران دارد كه بتواند سامانه دفاع هوایی ایران را مختل كرده و قفل كند تا از این طریق نفوذ و حمله هوایی رژیم صهیونیستی‌ها را مشابه حمله هوایی سال 2007 به سوریه فراهم سازد. حمله اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای سوریه بعد از آن صورت گرفت كه اسرائیل سیستم رادارها و ضدهوایی‌های سوریه را با عملیات الكترونیكی از كار انداخته بود. جیمز ریسن، خبرنگار نیویورك تایمز در كتاب شرایط جنگی می‌نویسد كه سازمان‌های جاسوسی آمریكا و اسرائیل برنامه‌ای را برای قطع شبكه برق نیروگاه هسته‌ای ایران در دست تهیه دارند كه برای این منظور می‌خواهند یك دستگاه الكترومغناطیس را وارد شبكه اطلاعاتی ایران كنند.آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

تبلیغات

ADS

نظرسنجی

نظر شما راجعب این وبلاگ:

درباره ماایجاد کننده وبلاگ : zzz zzzz


امکانات