تبلیغات
جهان ابدیت

حمله: عموما كارمندان و همچنین افراد خارجی  بسیاری وجود دارند كه علاقه بسیاری به اطلاعات داخلی شركت و كارمندان و یا مدیران دارند. برای مثال: محققان اعلام كرده‌اند كه ضررهای رسیده به شركت‌ها به علت ضعف امنیتی در آلمان از لحاظ مالی به عدد دو رقمی در میلیارد رسیده است. بیش از نیمی از این افراد بنا به تحقیقات موسسه Beratungsfirma Result Group در آخر سال 2006، همان كارمندان شركت‌های ثبت نشده و یا ورشكست شده بوده‌اند.

 

توسط میل: در هر صورتی باید گفت كه دزدیدن اطلاعات در سر كار بسیار راحت است. یك دزد می‌تواند برای مثال به راحتی بدون هیچ خطری اسناد را توسط ارتباط قفل‌گذاری شده‌ای با كمك وب میل ارسال كند.

 

به عنوان Backup حتی كسانی كه مسئولیت زیادی را حاضر نیستند قبول كنند هم می‌دانند كه بسیار راحت می‌توان اسناد داخلی را بر روی USB-Stick، دی‌وی‌دی هاردهای خارجی MP3-Player، موبایل و ... به عنوان Backup ذخیره كرد. پس یك جاسوس نیاز به مهارت زیادی ندارد چرا كه به راحتی می‌تواند از سیستم Backup سو استفاده كند.

 

امروزه‌ دیگر iPodهایی كه تا 80 گیگایت حافظه دارند، زیاد شده‌اند. این دستگاه‌ها با نام podslurping نیز شناخته شده‌اند چرا كه به عنوان حافظه خارجی برای دزدی اطلاعات دیگران عالی می‌باشند. كار با این دستگاه بسیار راحت است چرا كه می‌توان یك فایل Autostart در آن درست كرد كه باعث فراخوانی یك فایل Batch ساده می‌شود این فایل برای مثال تمامی اسنادی كه پسوند PPT ،XLS ،DOC و PDF را دارا می‌باشند در IPod كپی می‌كند. این گونه فایل‌ها برای مثال در C:\Document and Settings قابل دریافت و مشاهده می‌باشند. این كار بدون احتیاج به هر گونه دستور یا ورودی انجام می‌پذیرد و نگهبانی مانند Keylogger هم جاسوس را لو نخواهد داد. برای دیدی واضح‌تر می‌توانید به آدرس زیر مراجعه كنید:

 

www.pcwelt.de/bca

 

ریسك شما: به عنوان یك كارمند شما دو برابر بیشتر از بقیه توسط جاسوسان شركت تهدید می‌شوید. از یك سو سمت شما به خطر خواهد افتاد. اگر این دزدی اطلاعات به شركت ضربه‌ای وارد كند و از سوی دیگر این امكان بسیار زیاد وجود دارد كه خود شما به شخصه به عنوان دزد این اطلاعات شمرده شوید. از آنجا كه در بیشتر شركت‌ها نرم‌افزار كاملی برای حفاظت اطلاعات وجود ندارد. بیشتر اوقات همان اشخاصی كه راه و دسترسی به این اطلاعات دارند به عنوان جاسوس شناخته می‌شوند.

 

دفاع: ترفند وب میل توسط یك فیلتر URL تا حدودی برطرف می‌شود چرا كه سدی بر سر راه عرضه كننده‌ها خواهد بود. اما با podslurping چه كنیم؟ مطمئنا یكی از راه‌ها این است كه تمامی وسایل قابل حمل كه دارای این قابلیت می‌باشند را جمع كنید اما این راه سخت بوده و امنیت كاملی ندارد راحت‌تر از این راه این است كه پورت‌های ریسك‌دار را قفل كنید. در كل اینگونه است كه در هر شركت Administrator به عنوان شخصی برای حفاظت و امنیت كامپیوترها در نظر گرفته شده است و برای این كار می‌توان به آنها مراجعه كرد. نرم‌افزارهایی از Centennial Software وجود دارند كه می‌توانند كامپیوتر را كنترل كنند و یا كاملا قفل كنند و راه‌های پورت‌ها را ببندند. اطلاعات بیشتر در مورد این نرم‌افزارها در www.centennial-software.com موجود می‌باشند. یكی از راه‌حل‌ها برای شركت‌های بزرگ را Infowatch به شما عرضه می‌كند. دسترسی به راه حل و توضیحات در www.infowatch.com قرار دارد.
آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

تبلیغات

ADS

نظرسنجی

نظر شما راجعب این وبلاگ:

درباره ماایجاد کننده وبلاگ : zzz zzzz


امکانات