تبلیغات
جهان ابدیت

شخص مهاجم تنها احتیاج به این دارد كه پشت نوت‌بوك خود در خانه بنشیند تا اطلاعات را تخلیه كند. یك WLAN كه دارای حفاظ ضعیفی می‌باشد حتی می‌تواند موجب شود كه همسایه‌ای به راحتی با اكانت آن كاربر به جستجو در اینترنت بپردازد و این عمل نه تنها سرعت را پایین می‌آورد بلكه نتایج خطرناكی را نیز می‌تواند به دنبال داشته باشد.

 

دفاع: با 5 ترفند ما، دیگر مهاجمان شانسی نخواهند داشت:

 

1- قفل‌گذاری را فعال كنید. با نگاهی به دفترچه راهنمایی روتر WLAN موفق به این كار خواهید شد. امروزه مدل WAP/WPA2 به عنوان ایمن تلقی می‌شود.

 

2- تنظیمات پایه را عوض كنید. یادتان نرود كه از رمز عبور استاندارد استفاده نكنید و بنا به علاقه خود آنرا تغییر دهید. چرا كه رمز عبور استاندارد دیگر رمز نیست و در دفترچه راهنمایی روتر WLAN كه آماده برای دانلود نیز موجود می‌باشد، وجود دارد.

 

3- فیلتر آدرسی MAC ‌را فعال كنید. باید باعث شوید كه تنها كامپیوتر شما اجازه دسترسی به Access point را داشته باشد. برای این كار باید در Access point، آدرس MAC كامپیوتر را وارد كنید. در هر كارت شبكه‌ای، یك شماره شخصی ثبت شده است. این شماره شخصی را می‌توانید با خط دستوری IPconfig.EXE یا Start-Run-CMD-Ipconfig بدست آورید.

 

4- روتر را در جای درستی قرار دهید. برای مثال آن را در كنار پنجره قرار ندهید بلكه در مركزیت خانه بگذارید. در غیر اینصورت از خیابان به راحتی قابل مشاهده می‌باشد و اینگونه شعاع كار را نیز بزرگتر می‌كنید.

 

5- نام مشخصی بر نگزینید. در SSID، Accesspoint را وارد كنید. (Server Set Identifier)  در حقیقت این همان شاخصی است كه WLAN باید داشته باشد.

 

صدور و پخش قفل نشده SSID را توسط Access point غیرفعال كنید. البته از آنجا كه كلاینت‌ها همیشه SSID را نیز ارسال می‌كنند، باز هم برای مهاجمان خوانا خواهد بود. به همین خاطر هم باید برای WLAN اسم نامشخصی را برگزینید. در غیر اینصورت مهاجمان سریعا متوجه می‌شوند كه با چه كسی و چه موضوعی سروكار دارند. اگر برای مثال نام SSID را «شبكه خانگی» گذاشته باشید.

 

سریعا به فكر مهاجم خواهد افتاد كه این یك WLAN شخصی بوده و حتما حفاظتی ضعیف دارد و یا مثلا اگر اسم SSID را « اوضاع مالی» بگذارید حتما مهاجم به طرف شما كشیده خواهد شد.

 

 

 

جاسوسی كامپیوتر

 

حمله: اگر جاسوسی بتواند مستقیما به كامپیوتر شما راه پیدا كند، برنده شده است. البته اگر وقت كافی به او داده شود.

 

در راحت‌ترین حالت فایل‌ها را دانلود می‌كند. او می‌تواند زمانی كه موفق به در اختیار گرفتن كامل هارد شد، بسیاری از مكانیسم‌های امنیتی و محافظتی را دستكاری كند.

 

دفاع: در هنگام دزدی هارد تنها یك نرم‌افزار به شما كمك می‌كند و آن هم نرم‌افزاریست كه فایل‌ها را كامل قفل كند. « عكس 7»

 

ما به شما نرم‌افزار Truecrypt با آدرس زیر برای دانلود كردن را پیشنهاد می‌كنیم:

 

www.pcwelt.de/downloads/datenschutz/datensicherheit/105893/index.html

 

 این نرم‌افزار یا بهتر بگوییم ابزار، باعث ساخت بخش‌های قفل شده مجازی می‌شود. در این صورت فایل‌ها تنها زمانی در دسترس قرار خواهند گرفت كه رمز عبور موجود باشد. ابزار Truecrypt با قفل سازی در زمان اصلی كار می‌كند و تمامی سیستم فایلی را بدون اینكه اطلاعاتی را ذخیره كند، كدبندی خواهد كرد. پس از نصب می‌توانید توسط گزینه‌های Settings->Language زبان مورد نظر خود را انتخاب كنید.

 

پشتیبانی راحت: اگر احساس خطر جدی نمی‌كنید می‌توانید كارهای زیر را انجام دهید تا ایمنی نسبتا خوبی را بدست آورید:

 

1- یك رمز عبور بایوس درست كرده و آن را به خاطر بسپارید.

 

اینكه این كار را چگونه باید انجام بدهید در دفترچه راهنمای مادربرد یا سی‌پی‌یو نوشته شده است. پس از این كامپیوتر تنها برای كسانی كار خواهد كرد كه رمز عبور را در دست داشته باشند.

 

2- توسط یك رمز عبور از ویندوز محافظت كنید و در كل، سیستم را قفل كنید حتی اگر تنها زمان كوتاهی می‌خواهید پشت كامپیوتر نباشید. عمل قفل كردن با دكمه‌های زیر امكان پذیر است:

 

<Windows>+<L>

 

3- می‌توانید نرم‌افزار زیر را دانلود كنید كه نام Stick Security را به خود گرفته است:

 

www.pcwelt.de/downloads/datenschutz/sicherheit/42237/index.html

 
آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

تبلیغات

ADS

نظرسنجی

نظر شما راجعب این وبلاگ:

درباره ماایجاد کننده وبلاگ : zzz zzzz


امکانات