تبلیغات
جهان ابدیت

آدلف هیتلر

 متولد 1889 ، مرگ 1945

 او را آغازگر جنگ دوم جهانی و مسئول کشتارهای دسته جمعی یهودیان و ساکنان شرق اروپا دانسته اند او در سال1933 به صدارت اعظمی آلمان رسید و در طی مدت زمان کوتاهی (1937) موفق شد آلمان را به  قدرت  برتر اروپا مبدل  سازد. او با الحاق راینلند (منطقه سارو اتریش  و  سودت لند (منطقه آلمانی نشین چکسلواکی) و سرانجام با حمله به لهستان به منظور الحاق منطقه پروس شرقی که توسط دالان دانتزیک (واقع در خاک لهستان) از خاک آلمان جدا شده بود، جنگ جهانی دوم را استارت زد.

 اوایل زندگی:

 آدلف هیتلر فرزند آلویس هیتلر و کلارا درساعت 30/6 بعد از ظهر روز 20 آوریل سال 1889 در مسافر خانه "گاستهوف زوم پومر" در شهر "برنواواین" واقع درشمال اتریش نزدیک مرزجنوبی آلمان (هم مرز ایالت باواریا) متولد شد. پدر او آلویس هیتلر فرزندی نامشروع و کارمند گمرک بود. او پس از ورود به مدرسه بدلیل عدم موفقیت در درس آن را رها کرد . پدرش آلویس در سال1903 بدلیل خونریزی ریوی فوت کرد.

 هیتلر در سال 1906 در سن هفده سالگی برای تحصیل در رشته نقاشی عازم وین پایتخت اتریش شد. اما درسال 1907 موفق به ورود به آکادمی هنرهای زیبا شد. او در وین برای گذران زندگی در گداخانه های شبانه و یا در اقامتگاههای شبانه روزی مردان بینوا و یا در ساختمان شماره 27 "ملد من اشتراسه" در ناحیه بیستم وین بسر می برد و برای رفع گرسنگی پیاپی به آشپزخانه های موسسات خیریه که در آنها به فقرا آش می دادند مراجعه می کرد. در این وقت به عنوان یک طراح ونقاش با فروش آثارش امرار معاش می کرد. در بهار سال 1913 از اتریش به آلمان رفت و در مونیخ ساکن شد او در اواخر اکتبر سال 1914 و پس از آغاز جنگ جهانی اول پس از سه ماه تعلیمات نظامی به جبهه رفت و در جریان جنگ دو بار زخمی شد بار اول در جریان نبرد "سوم" (بر وزن شوم) از ساق پا زخمی شد و بار دوم در حمله ای که انگلیسیها نزدیک ایپر (در خاک بلژیک) انجام دادند بر اثر حملات شیمیایی به کوری موقت دچار شد. او در جنگ دو بار نشان شجاعت گرفت. یک بار در دسامبر 1914 به دریافت نشان درجه دو صلیب آهن و یک بار در اوت 1918 نشان صلیب درجه یک آهن نایل شد.

 او پس از جنگ در دایره مطبوعات در ارتش مشغول خدمت شد و برای نظارت بر یکی از این احزاب که خود را حزب کارگران آلمان می نامید، در یکی از این جلسات حضور یافت و پس از تاثیری که بر اعضای حزب گذاشت و پس از دعوت به عضویت، در این حزب به عضویت آن در آمد او بسرعت در حزب ترقی کرد و به ریاست آن رسید و با انتخاب نشانهای صلیب شکسته و عقاب رومی حزب را به سرعت به توده ها شناساند. او در 8 نوامبر 1923 پس ازیک تلاش ناکام برای کودتا در آبجو فروشی به حبس در زندان لاندسبرگ محکوم شد او در طول دوران حبس اقدام به نوشتن کتاب معروف خود به نام "نبرد من" کرد که بعدها تبدیل به انجیل نازیها شد.

 او پس از آزادی از زندان مجددا حزب را تجدید سازمان داد و اقدام به ایجاد شاخه شبه نظامی حزب نازی موسوم به SA تحت فرماندهی یک سرباز جنگ اول جهانی به نام ارنست روهم نمود. هیتلر همچنین شاخه جوانان و شاخه زنان حزب را ایجاد کرد. او سپس برای حزب یک نشانه و سمبل انتخاب نمود که بعدها مظهر بی رحمی و قساوت شد: صلیب شکسته (SWASTIKA). علاوه بر آن تندیس عقاب رومی که توسط ارتش روم باستان به عنوان نماد آن ارتش شناخته می شد. او ژوزف گوبلز را به عنوان رئیس تبلیغات حزب برگزید و به سرعت حزب را در آلمان به یکی از پرطرفدارترین حزب های آن کشور تبدیل نمود. در سال 1933 پس از انتخابات و به فرمان هیندنبورگ ریس جمهور آلمان به صدارت اعظمی آلمان انتخاب شد او سپس به بهانه حریق در رایشستاک (مجلس آلمان) اقدام به سرکوبی سوسیالیست ها و کمونیستها و یهودیان کرد. پس از مرگ هیندنبورگ در سال 1935 هیتلر حاکم بلا منازع کشور آلمان شد. او بلافاصله پس از رسیدن به صدر اعظمی آلمان پنهانی دستور تسلیح مجدد ارتش آلمان را که طبق پیمان ورسای ممنوع بود، را صادر کرد.

 در سال 1936 منطقه راینلند را در یک مانور تبلیغاتی به خاک آلمان ضمیمه کرد. و در سال 1937 با یک کودتا که توسط حزب نازی شاخه اتریش صورت گرفت این کشور را نیز به آلمان ضمیمه کرد او در سال 1938 با حضور سران کشورهای انگلیس، فرانسه و ایتالیا منطقه آلمانی زبان سودت لند واقع در چکسلواکی را به آلمان منضم کرد جنگ دوم جهانی در اول سپتامبر 1939 او به منظور الحاق پروس شرقی که به وسیله دالان دانزیک واقع درخاک لهستان از خاک آلمان جدا شده بود به این کشور حمله کرد و کشورهای انگلیس و فرانسه که متحد لهستان بودند به این کشور اعلام جنگ دادند.

 او پس از 16 روز جنگ لهستان را اشغال کرد و در بهار سال 1940 و در دهم ماه می آن سال پس از حمله به نروژ و دانمارک، با حمله به بلژیک، لوکزامبورگ، هلند و فرانسه این کشورها را طی مدت 40 روز اشغال کرد. پس از جنگ فرانسه، او با حملات هوایی سهمگین به بریتانیا سعی کرد این کشور را از پای در آورد، اما موفق نشد. او در همان سال فرمان حمله به یوگسلاوی و یونان را صادر و این دو کشور را تصرف کرد. در سال 1941 او فرمان حمله به اتحاد شوروی را در عملیاتی موسوم به بارباروسا صادر کرد. فرمانی که به فاجعه منجر شد. در جریان این عملیات او در نبردهای استالینگراد، نبرد مسکو، لنینگراد، و کورسک بدترین و بیشترین تلفات را متحمل شد و نیروهای او در نبرد العلمین (تحت فرماندهی مارشال رومل) در تلاش برای رسیدن به تنگه سوئز ناکام ماند.

 سرانجام با ورود آمریکا به جنگ و با ورود سربازان متفقین به خاک ایتالیا و از سوی شرق با حمله شوروی کشور آلمان مبتلا به شکست های فاحش و پی در پی شد. در سال 1944 متفقین در عملیاتی که در روز 6 ژوئن 1944 به وقوع پیوست در خاک فرانسه پیاده شدند. و متعاقب آن تعدادی از عناصر ناراضی ارتش آلمان در تاریخ 20 ژوئن پس از یک تلاش ناکام برای ترور اوبه شکلی بیرحمانه سرکوب شدند. با آزادی فرانسه و عبور ارتش متفقین از راین در غرب آلمان و از سمت شرق عبور ارتش سرخ شوروی از رود اودر جنگ در خاک اصلی آلمان ادامه یافت. نیروهای ارتش سرخ با هدف فتح برلین دست به یک سلسله عملیات تهاجمی زدند و زمانی که نیروهای ارتش سرخ شوروی تحت فرماندهی مارشال ژوکف فقط چند صد متر تا پناهگاه هیتلر فاصله داشتند در روز 30 آوریل 1945 به همراه اوا براون همسری که فقط 24 ساعت قبل با او ازدواج کرده بود، با شلیک گلوله خودکشی کرد.

 یک حقیقت شگفت انگیز
 
ظهور و سقوط هیتلر شاید بدترین کابوس تاریخ بشری محسوب شود اما عده ای اعتقاد دارند حداقل یک نفر ظهور او و سپس سقوط او را از قبل می دانسته است. در سال 1930 یک پیشگو و شعبده باز و احضار کننده ارواح به نام اریک یان هانوسن با هیتلر دیدار نمود و پیش بینی نمود که او در آینده به صدرات عظمی آلمان برگزیده خواهد شد. اما وقتی که هیتلر به قدرت رسید در 25 مارس 1933 هانوسن کشته شد زیرا گورینگ و هیملر مدارکی به دست آورده بودند که اثبات می کرد اریک یان هانوسن در واقع یک یهودی به نام هرمان اشتاین اشتاینر است. اریک یان هانوسن در شب قبل از کشته شدن یک یاداشت رمزی نوشت که پس از مرگش توسط خانواده اش فاش شد. هانوسن در این یاداشت این چنین نوشته بود:

روزها را بشمارید. اولین روز

روزسقوط مردی است که

میخواست جهان را صاحب شود

و روز دوم روز ورود نیروهای

مهاجم است.

 عده ای اعتقاد دارند هانوسن در این یاداشت به روشنی سقوط حکومت رایش سوم را نوید داده است
آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

تبلیغات

ADS

نظرسنجی

نظر شما راجعب این وبلاگ:

درباره ماایجاد کننده وبلاگ : zzz zzzz


امکانات