تبلیغات
جهان ابدیت

به سخنان رهبران آمریکا خوب توجه می کنیم می بینیم بهترین راه حلی که برای برون رفت از مشکلات اقتصادی به ذهنشان خطور می کند ایجاد جنگ جهانی دیگر است.

افکار نیوز: سیستم حکومتی ایالات متحده را اغلب همانند یک کیک لایه ای توصیف می کنند: دولت فدرال در بالا، دولت ایالتی وسط و دولت محلی در پایین. این کیک زیاد هم خوردنی نیست! یخ آن( شیرینی سبک زندگی آمریکایی) آب شده است، طعم تلخ آشفتگی اقتصادی در سرتاسر کشور احساس می شود.

 

دولت فدرال از بالای کیک به پایین خزیده و رابطه بین دو قسمت دیگر (ایالتی و محلی) را قطع کرده است. لایه های ایالتی و محلی به دلیل حذف شبکه های حمایتی در اثر بحران اقتصادی وضعیت ناامید کننده ای دارند. مشکل حمایت از نیروهای شاغل نظامی که از جنگ برگشته اند نیز مزید بر علت شده است.

 

وقتی به سخنان رهبران آمریکا خوب توجه می کنیم می بینیم بهترین راه حلی که برای برون رفت از مشکلات به ذهنشان خطور می کند ایجاد جنگ جهانی دیگر است. آیا راه بهتری جز حمله به ایران برای آغاز این جنگ وجود دارد؟ آیا اوباما برای رهبری حمله چشم به راهنمایی های جرج بوش دوخته است؟ آیا این کشور برای جنگی طولانی تر آماده است؟

 

همانطور که Gianni Vattimo (فیلسوف ایتالیایی)می گوید، هرچه این کشور بیشتر دارد از هم می پاشد، نقش حقیقت در عرصه های خبری،اقتصادی،نظامی و سیاسی آمریکا کم رنگتر می شود. هرچه زمان میگذرد آمریکا با ترسی موهوم و تهدیدی خیالی که برای امنیت ملی خودش متصور است بیش از پیش برآشفته می شود و روی به خرافات و افسانه ها می آورد. دیگر کسی از نظر آنها قابل اعتماد نیست. جادوگری پیشرفته ظهور پیدا می کند. Neil Whitehead از دانشگاه ویسکانزین تعبیر جالبی از هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا، عملیات های شبانه و نقش آمریکا به عنوان ماشین قاتل که شب را عامل استتار قرار می دهد دارد.

 

و اکنون آمریکا اجساد تروریست های کشته شده در حملات ضربتی را برای مقاصد بازیابی اطلاعات ژنتیکی جمع آوری می کند.

 

رویای نیمه تابستان

وزیر دفاع آمریکا، لئون پانه تا، که سابقا توسط یکی از سیاستمداران به عنوان یک " احمق خطرناک" توصیف شده بود، در سفرش به عراق به سربازان آمریکایی می گوید شما مردان به خاطر ۱۱ سپتامبر اینجا هستید! حال فکر میکنید رئیس سیا چه خواهد گفت؟ موفقیتی که او سخن می راند تبدیل به چالشی بزرگ برای امریکا شده است. با این وجود اگر اوباما برای باردیگر رئیس جمهور شود احتمالا او وزیر دفاع خواهد بود.

 

بیایید تصور کنیم همین امروز آمریکا دست از عداوت با ایران بردارد و بخواهد بدون هیچ شرطی با ایران از در دوستی وارد شود. این شاید بزرگترین حادثه قرن نام بگیرد. فکر کنید آمریکا با کمک ایران چه کارها که نمیتواند بکند! با نفوذی که ایران در منطقه دارد آنها می توانند تمام منازعات را در سوریه ، یمن، بحرین و کل منطقه برطرف سازند. رابطه دوستانه بین ایران و آمریکا باعث تعادل فعالیتهای عربستان و جانبداری او از سنی های تندرو در منطقه میشود.

 

اسراییل مجبور خواهد شد با فلسطینیان بر سر میز مذاکره بنشیند و خواسته های آنان را برآورده سازد. از نظر اقتصادی، همکاری بین ایران و آمریکا باعث هجوم سرمایه گذاری های سودمند در منطقه خواهد شد و مطمئنا کفه ترازو در عرصه رقابت با چین به نفع آمریکا سنگین تر خواهد شد.

 

اگر آمریکا اراده لازم برای کنارگذاردن مخاصمه با ایران را داشته باشد آنگاه عواید فراوانی نصیبش خواهد شد. اما متاسفانه بعید است چنین تعقلی وجود داشته باشد.

 

حمله جسد دزدان!

 

یک روز به جای هرگونه پیشرفت دیپلماتیک اوباما در تلویزیون ظاهر می شود و با افتخار می گوید" عصر دیروز بن لادن را کشتیم". آیا واقعا بن لادن را می کشند، نمونه خون جسدش را برای آزمایش دی ان ای بر می دارند و جسدش را در اقیانوس دفن می کنند؟ با خانواده اش چه کردند؟ آیا آنها را هم دستگیر کرده اند؟ خب بالاخره سیا و دیگر نهادهای جاسوسی امریکا با این همه جسد و دی ان ای که جمع اوری می کنند چه به دست می آورند؟ آیا یک پایگاه داده از دی ان ای تروریست ها درست کرده اند؟

 

برگردیم به گفته های وزیر دفاع آمریکا. او میگوید آمریکا به دخالت ایران در عراق با گزینه نظامی پاسخ می دهد. در حقیقت دولت اوباما باید او را برای چنین اظهار نظرهایی مورد مواخذه قرار دهد. او کجا زندگی می کند؟ ایرانی ها در کشورشان حکومت می کنند نه در عراق. در همین زمان در حالی که مجاهدین خلق (منافقین) در لیست تروریست ها قرار دارند اعضای کنگره با آنها ملاقات می کنند. جالب است که شورای ملی ایران-آمریکا گزارش می دهد در آینده ای نزدیک آمریکا تصمیم خواهد گرفت که گروهک منافقین در لیست تروریستها باقی بماند یا مورد حمایتهای دولت آمریکا قرار گیرد!

 

به وزارت خارجه امریکا دستور داده شده تا به درخواست گروهک منافقین مبنی بر تجدیدنظر در مورد قرار گرفتن نام آنها در لیست تروریست ها رسیدگی کند. این گروهک میلیون ها دلار رشوه داده است تا بتواند بر روی این تصمیم گیری تاثیر بگذارد و نمایندگان را در حذف نام آنها متقاعد سازد.

 

به گفته شورای ملی ایران-آمریکا اگر نام منافقین از لیست تروریستی وزارت خارجه آمریکا حذف شود آنگاه دولت آمریکا همان فرمولی را که برای عراق پیاده کرد برای ایران هم مدنظر خواهد داشت. در این صورت آمریکا همان اشتباهی را که در مورد عراق انجام داد را در مورد ایران نیز تکرار خواهد کرد و این کار منافقین را قادر می سازد تا سیاست آمریکا در قبال ایران را تحت کنترل خویش درآورد.

 

آریو ایرانی  : نویسنده و کارشناس امنیت ملی


آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

تبلیغات

ADS

نظرسنجی

نظر شما راجعب این وبلاگ:

درباره ماایجاد کننده وبلاگ : zzz zzzz


امکانات