تبلیغات
جهان ابدیت

تاکنون به این فکر کرده‌اید که سیاست خارجی آمریکا بیشتر در مسیر افزایش تنش و مناقشه بوده تا برقراری صلح و ثبات ؟ آیا می توان گفت که سیاستگزاران در واشنگتن در مسیر به راه انداختن جنگ جهانی سوم گام برمی دارند؟

به گزارش الف به نقل از پیپل ویس، اخیرا نیروهای آمریکایی به محل اختفای اسامه بن لادن رهبر القاعده حمله کردند و بن لادن را پس از مدتها تعقیب و گریز کشتند. پی بردن به عمق سیاست‌های کاخ سفید زیاد هم سخت نیست. واشنگتن همیشه مدعی بوده که در راستای حقوق بشر و کاهش تنش‌ها در جهان گام برداشته اما نتایج این سیاست‌ها چیزی دیگری می گوید. نمی توان پذیرفت که سیاستهای واشنگتن آن چیزی است که در ظاهر مشاهده می کنیم بلکه در پس پرده این سیاستها هزاران راه ناشناخته وجود دارد که فقط سیاست گزاران آمریکایی از آن باخبر هستند. این سیاست گزاران قطعا در اعلام سیاستهایشان صادق نیستند. برای نمونه در مورد حمله اخیر نیروهای آمریکایی به محل اختفای بن لادن اوباما گفته است به دلیل اینکه کشته شدن بن لادن دلخراش بوده عکسی از او منتشر نشده است. اما آیا می توان به این راحتی به اوباما اعتماد کرد؟

 

در آمریکا خبرنگاران نیز نتوانسته‌اند اوباما را سوال پیچ کنند چون اصلا خبرنگار جسور در این کشور اجازه فعالیت پیدا نمی کند. چون دیگر خبرنگار کهنه کار و با تجربه‌ای همچون "هلن توماس" در آمریکا نیست که با سوالاتش باعث افشای پشت پرده سیاست‌های آمریکا شود. در صورت فعالیت این نوع خبرنگاران، لابی اسرائیل وارد عمل می شود و از فعالیت وی ممانعت به عمل می آید. در آمریکا شرایطی ایجاد شده است که هر کسی که می خواهد حقایق را بیان کند به عنوان عامل "تئوری توطئه" معرفی می شود و با اهداف از پیش تعیین‌شده منزوی می شود.

 

اخیرا یکی از اساتید نانو شیمی دانشگاه کپنهاگ در دانمارک در چند دانشگاه کانادا به تشریح نتایج یک تحقیق گسترده در مورد باقی‌مانده‌های انفجار ساختمان تجارت جهانی در حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ پرداخت و حقایق تکان دهنده‌ای را افشا کرد. وی و همکارانش به این نتیجه رسیدند که انفجار ساختمان تجارت جهانی یک انفجار کنترل شده بود. نکته جالب این است که به این استاد دانشگاه اجازه داده نشد در دانشگاههای آمریکا در مورد این موضوع سخنرانی کند. هیچ کس در آمریکا نیز نتوانست در مورد این موضوع تحقیقات انجام دهد چون نگران پیامد این اقدامش بود.

 

آنچه در مورد سیاستهای آمریکا مشخص است حرکت در یک مسیر تعیین شده توسط سیاست‌گزاران در این کشور است؛ مسیری که می تواند دنیا را با جنگ جهانی سوم مواجه کند. سیاست‌های کاخ سفید نه تنها عامل کاهش تنش‌ها در جهان نیست بلکه عملا شرایط را در مسیر جنگ جهانی سوم حرکت می دهد. اینکه مقامات آمریکا دوستدار جنگ و مناقشه هستند موضوع جدیدی نیست چون این موضوع تامین کننده منافع واشنگتن است. حفظ منافع واشنگتن با ادامه تنش‌ها و درگیری‌ها در جهان محقق می شود. یکی از اهداف مهمی که می تواند عامل بروز جنگ جهانی سوم توسط آمریکا شود، نفت و منابع غنی کشورهای دیگر است.

 

تحولات جهان عرب معادلات را برای آمریکا بر هم زده است. با توجه به اینکه برقراری دموکراسی واقعی در جهان عرب به ضرر آمریکاست، تنها ایجاد تنش در کشورهای عربی می تواند آمریکا را نجات دهد. به همین دلیل کاخ سفید در راستای ادامه مناقشات درخاورمیانه و شمال آفریقا گام برمی دارد. نمونه اش کشور لیبی است که به رغم مخالفت بسیاری، ناتو با حمایت آمریکا به بهانه حفاظت از غیرنظامیان به یک کشور مستقل حمله کرده است. در حمله نیروهای آمریکایی به محل اختفای بن لادن، آمریکا عملا تمامیت ارضی پاکستان را نقض کرد و مغایر با قوانین بین المللی عمل کرد. این گونه است که سیاست‌های آمریکا اندک اندک جهان را به سوی جنگ جهانی سوم سوق می دهد.

 

مقامات آمریکایی تلاش می کنند با ابزارهای مختلف از جمله شبکه‌های اجتماعی شرایط کشورهایی همچون سوریه، چین، روسیه، ایران و ونزوئلا را پرتنش گزارش کنند تا به منافع خود برسند. در این راستا رسانه‌ها در آمریکا باید در مسیر منافع کاخ سفید گام بردارند. رسانه‌های آمریکا نیز تلاش می کنند جو جهان را متشنج گزارش کنند. اخیرا یکی از رسانه‌های آمریکا در گزارشی نوشت: "چین معتقد است که اگر آمریکا توانسته روزی به پاکستان حمله کند، احتمالا فردا به روسیه یا چین حمله می کند". این دقیقا جوی است که سیاست گزاران آمریکایی خواهان آن هستند.زمانیکه کشوری قوانین بین‌المللی را آشکارا نقض می کند و به راحتی به کشوری مستقل حمله می کند، قطعا با سیاستهایش می تواند عامل آغاز جنگ جهانی سوم باشد. در حال حاضر آمریکا تنها کاندیدای به راه انداختن جنگ جهانی سوم است چون سیاستهای هیچ کشور دیگری به اندازه آمریکا عامل تنش و مناقشه نبوده است


آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

تبلیغات

ADS

نظرسنجی

نظر شما راجعب این وبلاگ:

درباره ماایجاد کننده وبلاگ : zzz zzzz


امکانات