تبلیغات
جهان ابدیت

حضرت جواد الا ئمّه به نقل از پدران بزرگوارش از امام حسین صلوات اللّه علیهم اجمعین در حدیثى بسیار طولانى حكایت فرماید:

روزى بر جدّم رسول خدا صلى الله علیه و آله وارد شدم ، شخصى به نام اءبىِّ بن كعب حضور داشت و سؤال و جواب هائى پیرامون ائمّه اطهار علیهم السلام مطرح شد تا جائى كه جدّم رسول اللّه صلى الله علیه و آله اظهار داشت :

خداوند متعال در صُلب یازدهمین خلیفه ام ، نطفه اى پاك و منزّه قرار داده است كه تمام انسان هاى مؤمن به وسیله آن شادمان و راضى خواهند شد.

خداوند تبارك و تعالى در عالم ذرّ عهد و میثاق ولایت او را گرفته است و كسانى نسبت به او كافر خواهند شد كه منكر خداوند باشند.

او امامى است پرهیزكار و پاك ، مسرور كننده و رضایت بخش ، هدایت گر و هدایت بخش ، حكم به عدل مى نماید و بر اجراى عدالت دستور مى دهد.

در تمام امور، خداوند حكیم را تصدیق مى كند و خداوند هم او را تصدیق و تاءیید خواهد كرد، او از دید افراد، مخفى و پنهان مى گردد تا زمانى كه آمادگى ظهور و بیان احكامش در جامعه آشكار شود.

در طالقان گنج هاى ارزشمندى در انتظار اوست كه نه طلا است و نه نقره ، بلكه مردانى قوى و پایدار خواهند بود.

خداوند متعال هنگام فزرندم ، از تمام شهرها و دورترین نقاط اصحاب او را گرد یكدیگر جمع مى نماید كه به تعداد اصحاب جنگ بدر - یعنى ؛ سیصد و سیزده نفر - خواهند بود.

و طومارى در دست دارد كه در آن نام تمام اصحاب و یارانش با معرّفى كامل از جهت نسب ، شهر، شغل و فامیل خانوادگى ثبت و ظبط گردیده است .

امام حسین علیه السلام افزود: اءُبىّ بن كعب سؤ ال كرد: علائم و نشانه هاى ظهور او چگونه و چیست ؟

جدّم رسول اللّه صلى الله علیه و آله در جواب او، فرمود: بیرقى مخصوص ‍ او قرار گرفته است كه هر موقع زمان ظهورش فرا رسد؛ بیرق ، باز و گسترده خواهد شد و خداوند متعال آن را به سخن درخواهد آورد، پس صاحبش را صدا مى زند و مى گوید:

اى ولىّ اللّه ! ظاهر شو و دشمنان خدا را به هلاكت برسان .

همچنین شمشیرى مخصوص او، در قلاف قرار داده شده است ، كه هنگام خروج حضرتش شمشیر از قلاف بیرون آید و با قدرت خداوند به سخن آید و گوید:

اى ولىّ اللّه ! خارج و ظاهر شو، چون كه دیگر بر تو جائز نیست كه نسبت به دشمنان خدا ساكت و آرام بنشینى .

پس در همان حال ، ظاهر و خارج مى گردد و دشمنان خداوند متعال را در هر كجاى عالَم و در هر حالتى بیابد پس از إتمام حجّت به قتل خواهد رساند.

و او تمام حدود و احكام الهى را به اجراء در خواهد آورد، در حالتى كه جبرئیل سمت راست و میكائیل سمت چپ و شعیب فرزند صالح جلوى او قرار دارد.

و به همین زودى قبل از قیام قیامت ، او را خواهید یافت و من تمام امور خود را به خداوند واگذار مى كنم .

سپس رسول خدا صلى الله علیه و آله در ادامه فرمایش خود افزود: اى اءُبىّ! خوشا به حال كسى كه در آن زمان حجّت خدا را درك كند و خوشا به سعادت كسى كه دوستدار او، و معتقد و مؤمن به ولایت و امامت او باشد، همانا كه خداوند متعال آن افراد مؤمن را از شدائد و هلاكت ها نجات مى بخشد.(35)

ده هزار نیرو در مقابل میلیاردها

حضرت عبدالعظیم حسنى رحمة اللّه علیه حكایت كند:

روزى خدمت حضرت جواد الا ئمّه علیهم السلام عرض كردم : یاابن رسول اللّه ! امیدوارم كه شما قائم از اهل بیت محمّد صلى الله علیه و آله باشید.

امام جواد علیه السلام فرمود: اى ابوالقاسم ! هر یك از ما ائمّه ، در زمان و موقعیّت خود، قائم و مجرى احكام الهى و هدایت گر مردم به سوى دین خدا مى باشیم .

ولیكن آن قائمى كه خداوند به وسیله او زمین را از شرك و فساد پاك مى گرداند و عدل و داد را مى گستراند، ولادتش مخفى و پنهان مى باشد و از دید انسان ها غایب و نامعلوم خواهد بود، بردن نام او در زمان غیبتش حرام است .

او هم نام و هم كُنیه با حضرت رسول ، محمّد صلى الله علیه و آله مى باشد؛ طىّ الا رض مى نماید و زمین برایش مى چرخد، تمام مشكلات برایش آسان مى گردد و سختى ها و ناملایمات در مقابل حضرتش ذلیل و متواضع مى باشند.

به تعداد اصحاب رسول خدا صلى الله علیه و آله در جنگ بدر یعنى سیصد و سیزده نفر از دورترین سرزمین ها برایش احضار و اجتماع مى نمایند كه خداوند متعال در قرآن ، نیز به آن اشاره نموده : اءیْنَ ما تَكُونُوا یَاْتِ بِكُمُ اللّهُ جَمیعا إنَّ اللّهَ عَلى كُلِّ شَىٍّْءٍ قَدیرٌ .(36)

یعنى ؛ هر كجا باشید، خداوند شما را حاضر مى گرداند، زیرا كه او بر هر كارى قادر و توانا است .

و چون این تعداد نفرات تكمیل گردد، با حضرت قائم عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف عهد و پیمان ببندند، ده هزار نیروى كمكى دیگر برایش ‍ مى رسد و با اذن خداوند متعال قیام و خروج مى نماید؛ و دشمنان و مخالفان خداوند را به قدرى به هلاكت مى رساند تا خدا از او راضى گردد.

حضرت عبدالعظیم حسنى گوید: اظهار داشتم : اى مولا و سرورم ! چگونه به رضایت و خوشنودى پروردگار، علم پیدا مى كند؟

فرمود: خداوندِ توانا، در قلب و درونش رحمت و راءفت ایجاد مى گرداند.

و چون امام زمان علیه السلام داخل مدینه منوّره شود، دو بُت لات و عُزّى را خارج نماید و آن ها را در حضور افراد به آتش مى كشد
آمار بازید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

تبلیغات

ADS

نظرسنجی

نظر شما راجعب این وبلاگ:

درباره ماایجاد کننده وبلاگ : zzz zzzz


امکانات